آخرین گزارش‌ها از تحولات میدانی سوریه
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۴۰:۰۲
جنگنده‌های ارتش سوریه با همراهی واحد توپخانه، مراکز فرماندهی و جابجایی تروریست‌های داعش را در مناطق «البرغوثیة، عرشونة، أبو حبیلات، عکش، أم‌میل و تبارة الدیبة» از حومه شرقی حماه هدف قرار دادند.
جنگنده‌های ارتش سوریه با همراهی واحد توپخانه، مراکز فرماندهی و جابجایی تروریست‌های داعش را در مناطق «البرغوثیة، عرشونة، أبو حبیلات، عکش، أم‌میل و تبارة الدیبة» از حومه شرقی حماه هدف قرار دادند.
به گزارش افکارنیوز، نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی جنگنده‌های این کشور، حملات گسترده‌ای را علیه مواضع داعش در حومه شرقی حمص و حماه صورت دادند.*هلاکت 15 تروریسم بین‌المللی داعش در البرغوثیةهلاکت 50 تکفیری در مقر حاشیه فرات/ کشف هدیه واشنگتن به تروریست‌ها در حمص؛ از زره‌پوش Humvee تا پرتاب‌کننده موشک در حمله نفوذی و توپخانه‌ای ارتش سوریه به مقر عناصر داعش در روستای «البرغوثیة» حومه شرقی حماة، 15 تن از تروریست‌های تکفیری که نام‌ آن‌ها در لیست بین‌المللی تروریسم به‌ثبت‌ رسیده بود، هلاکت یافتند.

یکی از یگان‌های نیروهای سوری نیز عملیاتی نظامی را با هدف ریشه‌کن کردن تکفیری‌های داعش در حومه شرقی سلمیة آغاز کرد.

در این عملیات مسیر امدادرسانی تروریست‌ها به‌سمت منطقه «جب الجراح» و «شاعر» در حومه شرقی حمص قطع شد.       

*حملات سنگین یگان‌های مقاومت به حومه شرقی حماه/ انهدام تجهیزات نظامی و هلاکت 50 تروریست در حاشیه رودخانه فرات

هلاکت 50 تکفیری در مقر حاشیه فرات/ کشف هدیه واشنگتن به تروریست‌ها در حمص؛ از زره‌پوش Humvee تا پرتاب‌کننده موشک

یکی از یگان‌های ارتش سوریه با همکاری رزمندگان مقاومت، با توسعه محورهای نبرد خود به‌سمت منطقه البادیة، ضمن به‌هلاکت رساندن شمار زیادی از عناصر تکفیری داعش و انهدام تسلیحات و سخت‌افزارهای دفاعی آنان، خسارات فراوانی را به‌تروریست‌ها وارد کردند.

خبرگزاری اعلام‌الحربی نوشت: نیروهای سوری در ادامه عملیات خود در حومه شرقی حمص، تروریست‌های داعش را در بیستر این نواحی هدف قرار دادند.

جنگنده‌های ارتش سوریه با همراهی واحد توپخانه، مراکز فرماندهی و جابجایی تروریست‌های داعش را در مناطق «البرغوثیة، عرشونة، أبو حبیلات، عکش، أم‌میل و تبارة الدیبة» از حومه شرقی حماه هدف قرار دادند. در این حملات نیروهای زمینی ارتش نیز با استفاده از مسلسل‌های سنگین، مواضع یادشده را هدف آتش سنگین خود قرار دادند.

هم‌چنین در حمله سنگین جنگنده‌های ارتش سوریه و یگان‌های توپخانه‌ای به چندین پایگاه تروریست‌های داعش در حاشیه رودخانه فرات و محلی در نزدیکی بیمارستان قلب دیرالزور، بیش از 50 تروریست تکفیری به‌هلاکت رسیده و یک فروند قایق به‌همراه عناصر داخل آن منهدم شد.

علاوه بر موارد یاد شده، نیروهای سوری یک مسلسل دوشکا و دو خودروی نظامی تروریست‌ها را که یکی از آن‌ها به توپ جنگی مجهز بود، منهدم کردند.

*هلاکت سرکرده بحرینی داعش در رقه

این نقشه وضعیت تسلط نیروهای دموکراتیک سوریه را که از حمایت ائتلاف بین‌المللی برخوردارند، در روستاهای «رقة السمرا» و «الحمام» از توابع شهر رقه نشان می‌دهد.

هلاکت 50 تکفیری در مقر حاشیه فرات/ کشف هدیه واشنگتن به تروریست‌ها در حمص؛ از زره‌پوش Humvee تا پرتاب‌کننده موشک

مرکز هماهنگی تروریست‌های داعش اعلام کرد: به‌دنبال بمبارانی هوایی در رقه، «ابوحمام ترکی البنعلی» سرکرده بحرینی و برجسته تروریست‌ها به‌هلاکت رسید.

*انهدام وسیله نقلیه تروریست‌ها در حومه درعا، هلاکت 12 تکفیری را درپی داشت

این تصاویر خروج 4 گروه حامل شهروندان بیمار سوری را به‌همراه 12 کادر مراقبت از شهرهای محاصره شده فوعه و کفریا در حومه شمالی ادلب به‌سمت حماه نشان می‌دهد.

هلاکت 50 تکفیری در مقر حاشیه فرات/ کشف هدیه واشنگتن به تروریست‌ها در حمص؛ از زره‌پوش Humvee تا پرتاب‌کننده موشکمرکز هماهنگی تروریست‌های مسلح اعلام کرد: درپی انفجار یک بمب دست‌ساز که در اثر شلیک موشک‌های هدایت شونده از مکانی نامعلوم توسط نیروهای سوری و در جاده عقربا به کفرشمس در حومه درعا صورت گرفت، یک خودروی نقل‌و‌انتقال تکفیری‌ها منهدم شد که در این حمله، 12 تروریست‌ به‌هلاکت رسیده و چندین تن دیگر نیز زخمی شدند.  

ارتش سوریه پس از درگیری با تروریست‌های داعش در حومه شرقی حلب، روستاهای «جداع صغیرة» و «جداع کبیرة» در جنوب شهر مسکنة را به‌تسلط خود درآورد.

*کشف هدیه واشنگتن به تکفیری‌ها در «البادیة» حمص؛ از زره‌پوش Humvee تا پرتاب‌کننده موشکهلاکت 50 تکفیری در مقر حاشیه فرات/ کشف هدیه واشنگتن به تروریست‌ها در حمص؛ از زره‌پوش Humvee تا پرتاب‌کننده موشک

تلویزیون سوریه اعلام کرد: نیروهای سوری طی عملیات بازرسی خود در مناطق تازه آزادسازی شده در منطقه البادیة از حومه شرقی حمص، یک پادگان متعلق به تروریست‌های داعش را کشف کردند. 

لازم به‌ذکر است که انبارهای این پادگان حاوی خودروهای زرهی آمریکایی از نوع هاموی (Humvee ) مجهز به سیستم‌های ارتباطی بوده و به‌علاوه تعداد زیادی بمب دست‎ساز، مدل خودروهای زرهی، پرتاب‌کننده موشک و توپ را که تروریست‌ها از آن‌ها در عملیات‌های استتار استفاده می‌کردند، در این مقر تروریستی کشف شد.

*آزادی 34 شهروند ربوده شده سوری از چنگال تروریست‌های داعش در «برزة» دمشقهلاکت 50 تکفیری در مقر حاشیه فرات/ کشف هدیه واشنگتن به تروریست‌ها در حمص؛ از زره‌پوش Humvee تا پرتاب‌کننده موشک

منابع نظامی اعلام کردند؛ 34 شهروند سوری ربوده شده از سوی گروه‌های تروریستی را که دو نفر از آنان بانوان بوده و در منطقه برزة دمشق بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

گفتنی است مدت زمان ربوده شدن این شهروندان بین 6 ماه تا 3 سال ذکر می‌شود.

هلاکت 50 تکفیری در مقر حاشیه فرات/ کشف هدیه واشنگتن به تروریست‌ها در حمص؛ از زره‌پوش Humvee تا پرتاب‌کننده موشکدر ادامه با معاینات اولیه پزشکی انجام شده، مشخص شد که آسیب‎های فیزیکی مختصری به‌دلیل شکنجه‌های خشن به‌دست گروه‌های تروریستی، در مدت اسارت به این شهروندان وارد شده است و در نهایت سلامت این افراد تایید شد.

منابع نظامی میدانی اعلام کردند که مقر تجمع تروریست‌های داعش در روستای «ارک» از شمال تدمر و روستاهای «هبرة الغربیة» و «النعیمة» در حومه شرقی حمص هدف قرار گرفت.

هلاکت 50 تکفیری در مقر حاشیه فرات/ کشف هدیه واشنگتن به تروریست‌ها در حمص؛ از زره‌پوش Humvee تا پرتاب‌کننده موشکبا ادامه پیشروی یگان‌های ارتش سوریه که با پشتیبانی همه‌جانبه جنگنده‌های نیروی هوایی این کشور صورت می‌گیرد، به‌تدریج شاهد کشف مقادیر زیادی از سلاح‌ها و ادوات جنگی ساخت ایالات متحده هستیم.طی ساعات گذشته نیروهای سوری، زره‌پوش‌ها و تسلیحاتی را از مقر عناصر داعش کشف کردند که آمریکا طی چندین سال تجاوز خود به عراق و افغانستان، از این تجهیزات علیه غیرنظامیان این کشورها استفاده می‌کرد.

تبلیغات