آمادگی برای گازرسانی به 5000 مشترک در زاهدان
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۱۰:۰۹
-
-

به گزارش ایسنا، علی اوسط هاشمی با ابراز خرسندی از پیشرفت مطلوب  لوله گذاری در مرکز سیستان و بلوچستان گفت: علیرغم روز شماری شهروندان زاهدان برای گازرسانی به منازل شان تاکنون 50 مشترک برای دریافت انشعاب و نصب علمک مراجعه کردند یعنی حدود یک درصد، که این تعداد اندک قابل تأمل و دقت است در حالیکه شرایط برای گازرسانی به پنج هزار مشترک مهیا و فراهم است.

وی بیان کرد: هر واحد مسکونی ، اداری یا تجاری که امکان برخورداری از علمک برای آن فرآهم شده است چنانچه با گذشت 3 ماه نسبت به دریافت انشعاب اقدام نکند، سهمیه نفت سفید آنها قطع خواهد شد.

استاندار بیان کرد: فاز نخست پروژه گازرسانی در زاهدان به طول 350 کیلومتر عملیاتی شده است و در مردادماه نیز 350 کیلومتر دیگر لوله‌گذاری و در مهرماه عملیاتی خواهد شد همچنین در دی ماه امسال نیز 450 کیلومتر شبکه لوله‌گذاری برای انتقال گاز به مردم شریف زاهدان انجام و برای اوایل سال 97 اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: خبر نوید بخش اینکه علاوه بر منازل و ادارت ، واحدهای صنعتی بویژه واحدهای بزرگ از نعمت گاز بهره مند می شوند که این برای سرمایه گذاران خبر خوشی است که دیگر دغدغه تدارک و تأمین سوخت را نداشته باشند.

استاندار گفت: از ساکنان ‌ خیابان های جمهوری ، زیباشهر و شهرک مخابرات تقاضا داریم برای دریافت انشعاب گاز به شرکت گاز استان مراجعه کنند چون با نزدیکی به فصل زمستان و نیاز جدی به نعمت گاز حجم کار افزایش یافته و خدمات دهی با کندی و سختی مواجه خواهد شد.

هاشمی تصریح کرد: از مردم گلایه و طرح مشکلات تامین گاز در فصل زمستان را نمی پذیرم زیرا در این فصل با حجم بالای کار روبه رو خواهیم شد بنابراین شهروندان هرچه زودتر نسبت به دریافت انشعاب گاز منازل خود اقدام لازم را انجام دهند.

استاندار اظهار کرد: تمامی مراحل علمک گذاری، انشعاب گیری و گازرسانی به هر منزل یک میلیون و 500 هزار تومان هزینه نیاز دارد.

وی ادامه داد: تامین گاز نیروگاه برق استان و بیمارستان های واقع در مسیر خط انتقال گاز سبب صرفه جویی در مصرف سوخت و هزینه ها خواهد شد.

استاندار خاطرنشان کرد: عده ای با طرح این ادعا که انتقال گاز با کپسول به مرکز استان انجام شده است با وجود افتتاح این پروژه در حضور رئیس جمهوری در اسفند ماه سال گذشته،به دنبال کوچک کردن این کار با عظمت بودند.

هاشمی گفت: آمادگی مالی،توان فنی و ظرفیت لازم برای گازرسانی به تمام نقاط استان را داریم.

انتهای پیام

تبلیغات