احتمال دارد که وزیر برگزیت، جانشین جانسون شود
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۴۶:۰۰
بر طبق اعلام رسانه‌های محلی بریتانیا، نخست‌وزیر این کشور احتمالا وزیر برگزیت را به عنوان جانشین وزیر خارجه فعلی انتخاب خواهد کرد.
بر طبق اعلام رسانه‌های محلی بریتانیا، نخست‌وزیر این کشور احتمالا وزیر برگزیت را به عنوان جانشین وزیر خارجه فعلی انتخاب خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی بریتانیا اعلام کردند که «دیوید دیویس» وزیر برگزیت که مسئول پیشبرد گفتگوها برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست، در پی برگزاری انتخابات پارلمانی آتی این کشور احتمالا به عنوان وزیر خارجه جدید این کشور منصوب خواهد شد.

خبرگزاری اسپوتنیک با اعلام این خبر نوشت که «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا هم‌اکنون در  حال بررسی امکان برکناری «بوریس جانسون» وزیر خارجه کنونی این کشور است و به وی پیشنهاد ریاست حزب را داده است. این در حالی است که جانسون جولای گذشته تصدی این سمت را رد کرد.

صدور بیانیه جانسون درباره عربستان سعودی و مشارکت این کشور در جنگ نیابتی در خاورمیانه به همراه انتقادهایی که به دلیل دست داشتن وی در برگزیت متوجه اوست، از جمله دلایلی هستند که می احتمالا برای آنها جانسون را از سمت خود برکنار خواهد کرد.

«بن گومر» ازحزب محافظه‌کار دیگر فردی است که نامش برای تصدی این سمت مطرح شده است.

18 آوریل گذشته می از برگزاری انتخابات زودهنگام در کشورش خبر داد. هدف از این اقدام متحد کردن مردم به دنبال مذاکرات آتی برگزیت اعلام شد. می امیدوار است که شمار کرسی‌های خود در پارلمان را افزایش دهد تا از مشکلات احتمالی در جریان مذاکرات با اتحادیه اروپا جلوگیری کند.

انتهای‌پیام/م

تبلیغات