اختصاص 10 میلیارد ریال اعتبار ملی برای بهسازی راه آبشار لاتون آستارا
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۶:۳۵:۰۰

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: 10 میلیارد ریال اعتبار ملی برای بهسازی راه آبشار لاتون در بخش لوندویل این شهرستان با هدف توسعه گردشگری اختصاص یافته است.

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: 10 میلیارد ریال اعتبار ملی برای بهسازی راه آبشار لاتون در بخش لوندویل این شهرستان با هدف توسعه گردشگری اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ولی داداشی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته آستارا در مصلی این شهرستان افزود: استفاده از ظرفیت های گردشگری از اولویت های اصلی دولت و مجلس است و بهسازی راه آبشار لاتون تا پایان سال جاری در سه مرحله اجرا خواهد شد.
وی نبود سامانه دفع فاضلاب شهری را از مشکلات آستارا عنوان کرد و گفت: طرح فاضلاب شهری آستارا جزو اولویت هاست و با همکاری سازمان برنامه و بودجه ، سه هزار میلیارد ریال اسناد خزانه برای تامین مالی آن منظور شده است.
داداشی افزود: امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی مشکل سامانه دفع فاضلاب این شهر برطرف شود و از مشکل زیست محیطی نجات یابد.
داداشی اظهار کرد: 11 سد لاستیکی در برنامه پنجم توسعه برای استان گیلان منظور شده که 2 سد سهم آستارا بود ولی تحقق نیافت و با پیگیری انجام شده، در برنامه ششم توسعه یک سد لاستیکی برای تامین آب کشاورزی و شرب این شهرستان در نظر گرفته شده است.
وی با انتقاد از وضعیت مسکن مهر آستارا تصریح کرد: مطابق قولی که معاون وزارت مسکن و شهرسازی داده است این طرح تا 6 ماه آینده تکمیل خواهد شد ولی تخلفات مالی عدیده ای در این طرح از سوی برخی افراد صورت گرفته که مسئولان قضایی باید رسیدگی کنند.
داداشی با تقدیر از نگاه دولت به توسعه و آبادانی روستاهای آستارا ادامه داد: در سال گذشته 15 کیلومتر راه روستایی با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال آسفالت و 13 کیلومتر راه اصلی و فرعی با اعتباری بالغ بر 19 میلیارد ریال روکش آسفالت شد.
وی با اشاره به اهمیت طرح راه آهن آستارا - آستارا گفت: 400 میلیارد ریال برای تملک اراضی محدوده این طرح اختصاص یافت که اجرای آن با سرعت ادامه خواهد یافت.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

اخبار مرتبط
پرونده 12 هزار میلیارد تومانی تعاونی ثامن الحجج آماده رسیدگی شد
رئیس کل بانک مرکزی: فقط به بانک ها و موسسات مجاز مراجعه کنید/ اختصاص خط اعتباری برای تسویه مطالبات سپرده‌گذاران موسسه کاسپین
«نهنگ عنبر ۲» از مرز ۱۰ میلیارد عبور کرد
اختصاص 10 میلیارد ریال اعتبار ملی برای بهسازی راه آبشار لاتون آستارا
امام جمعه آستارا: ملت با پایبندی به امام (ره) در مقابل دشمنان ایستاده است
«نهنگ عنبر2» از مرز 10 میلیارد عبور کرد
اختصاص 500 میلیون دلار وام بانک توسعه آسیا به ازبکستان
«نهنگ عنبر2» از مرز 10 میلیارد عبور کرد/ «مادر قلب اتمی» 2 روزه 240 میلیونی شد
دولت محرمانه‌ها توضیح دهد به کدام جُرم باید گاز مجانی به ترکیه بفروشیم/ ایران در دولت یازدهم پیرو قرارداد کرسنت به پرداخت غرامت 14 میلیارد دلاری محکوم شد
دولت محرمانه‌ها توضیح دهد به کدام جُرم باید گاز مجانی به ترکیه بدهیم/ ایران در دولت یازدهم پیرو قرارداد کرسنت به پرداخت غرامت 14 میلیارد دلاری محکوم شد
تبلیغات