ادعای بزرگ عربستان دربارۀ نجات قطر
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۹:۲۲:۲۵
یک روزنامه سعودی مدعی شد که پلیس عربستان، در سال 2005، عملیات تروریستی بزرگ سازمان القاعده که قرار بود در قطر اجرا شود را خنثی کرد....
یک روزنامه سعودی مدعی شد که پلیس عربستان، در سال 2005، عملیات تروریستی بزرگ سازمان القاعده که قرار بود در قطر اجرا شود را خنثی کرد....

یک روزنامه سعودی مدعی شد که پلیس عربستان، در سال 2005، عملیات تروریستی بزرگ سازمان القاعده که قرار بود در قطر اجرا شود را خنثی کرد.

العالم – عربستان

روزنامۀ «عکاظ» نوشت: نیروهای امنیتی عربستان، در سال 2005، سرکردۀ قطری یک گروهکِ وابسته به سازمان القاعده را هنگام ورود به خاک عربستان برای ملاقات با اعضای گروهک، دستگیر کرد.

روزنامۀ عکاظ ادعا کرد که این گروه تروریستی قصد داشت از خاک عربستان، مرتکب جنایت شود تا عربستان را با کشورهای همسایه اش، درگیر اختلاف کند.

بر اساس ادعاهای این روزنامه، نقشۀ عناصر این گروهک، هدف قرار دادن نیروهای آمریکاییِ مستقر در قطر بود و قرار بود این مأموریت با پرداخت پول به افرادی عراقی صورت گیرد.

عکاظ همچنین مدعی شد که سرکردۀ این گروهک، ارسال نیروهایی به عراق، برای آموزش دیدن در زمینۀ بمب گذاری خودرو را نیز بررسی کرده بود تا بتواند پایگاه آمریکا در قطر را با خودروی بمب گذاری منفجر کند.

این شخص که عکاظ نام او را فاش نکرد، برای تهیه سلاح و بمب، جهت استفاده ضد نیروهای آمریکایی، به یمن نیز سفر کرده بود.

روزنامه عکاظ در پایان نوشت: این شخص، هنگام ورود به خاک عربستان دستگیر و به 30 سال زندان محکوم شد.

205

تبلیغات