اعتبارات بخش مکانیزاسیون جهادکشاورزی مانه وسملقان 20 درصد افزایش یافت
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۶:۲۴:۰۰

آشخانه- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی شهرستان مانه وسملقان گفت: اعتبارات مرحله پنجم بخش مکانیزاسیون امسال این مدیریت در مقایسه با سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.

آشخانه- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی شهرستان مانه وسملقان گفت: اعتبارات مرحله پنجم بخش مکانیزاسیون امسال این مدیریت در مقایسه با سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.

محسن نظام دوست روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعتبارات بخش مکانیزاسیون این مرحله را 49 میلیارد و 167 میلیون ریال دانست که این میزان در سال گذشته 42 میلیاردو 600 میلیون ریال بوده است.
وی اظهارکرد:از ابتدای سال جاری تاکنون 27 درصد از متقاضیان اعتبارات فوق به بانک ها معرفی شده اند که سه میلیارد و 700 میلیون ریال آن جذب شده است.

* تامین سوخت کمباین ها
وی همچنین تصریح کرد: با توجه به شروع برداشت کلزا و جو در شهرستان نسبت به تامین سوخت کمباین های فعال و همچنین بازدید و صدور معاینه فنی کمباین ها به تعداد 15 دستگاه اقدام شده است.
وی خاطرنشان کرد: در طول فصل بهار برای مقدار 2 میلیون لیتر سوخت گازوئیل جهت ناوگان ماشین های کشاورزی برای کشت محصولات بهاره و داشت محصولات پاییزه توزیع و در این مدت نیز برای 10 نفر ایجاد اشتغال شده است.

* اختصاص یک میلیارد ریال به یک واحد بسته بندی
وی افزود: در خصوص واحد صنایع این مدیریت نیز از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری مبلغ یک میلیارد ریال تسهیلات به واحد بسته بندی چای برسادیس واقع در شهرک صنعتی مانه و سملقان پرداخت شده که موجب اشتغالزایی 5 نفر را فراهم کرده است.
شهرستان 110 نفری مانه وسملقان که در 45 کیلومتری غرب بجنورد واقع شده است به عنوان قطب کشاورزی استان خراسان شمالی محسوب می شود. در این شهرستان 45 نوع محصول کشت می شود.
* سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به نشانی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی این خبرگزاری به نشانی https://t.me/irnabojnurd در دسترس افراد برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای استان است.
نشانی ایرنای خراسان شمالی در اینستاگرام هم https://www.instagram.com/irnabojnurd است.
همچنین مردم می توانند دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را به نشانی https://t.me/irnaBOJ تگرام کنند.
7183/ 6042 خبرنگار:مرضیه اردکام **انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

تبلیغات