باهنر: نتیجه انتخابات براى اصولگرایان مناسب بود
۱۱ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۲۱:۵۲:۳۶
-
-

دبیرکل جامعه اسلامى مهندسین گفت: براى جریان اصرلگرایی نتیجه انتخابات نتیجه مناسبى بود و نیروهاى انقلابى با هم متحد شدند.

صدای ایران - محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامى مهندسین در مراسم ضیافت افطارى این تشکل که عصر امروز در مجتمع آدینه برگزار شد با اشاره به انتخابات گفت: دو انتخابات بسیار مهم را پشت سر گذاشتیم.

وی با اشاره به حضور مردم در انتخابات افزود: حضور 72 درصدى حضور مردم در انتخابات در دنیا رکوردى خوب و کم نظیرى است که این حضور به سیاست هاى نظام بازمی‌گردد و دشمنان به این جمع بندى رسیدند که تنها راه مطالبه گرى صندوق هاى راى است.

دبیرکل جامعه اسلامى مهندسین تصریح کرد: برخى که گذشته ضررى و زیانى به نظام زدند، نباید در خیابان به دنبال مطالباتشان باشند و باید پاى صندوق هاى راى به دنبال اهدافشان باشند و برخى که در داخل معتقد به بازى خراب کردن و اردو کشى خیابانى بودند اکنون معتقد به صندوق راى شده اند.

باهنر با اشاره به مناظرات انتخاباتى تصریح کرد: دموکراسى نقاط ضعف و مثبتى دارد، اما نقاط مثبتش از نقاط ضعف بیشتر است، به طور مثال در مناظرات حرف هاى درستى زده شد، اما اتهامات و مطالب نادرستى هم بیان شد، وعده هایی داده شد که می‌توانست عملى شود، اما برخى وعده‌ها اصلا عملى نبود. به طور کلى باید گفت با وجود بعضى مشکلات مطرح کردن گفت و گو‌ها و مسائل به صورت شفاف براى جامعه مثبت خواهد بود.

دبیرکل جامعه اسلامى مهندسین با بیان اینکه در این دوره از انتخابات وحدت خوبى براى جریان انقلابى ایجاد شد گفت: براى جریان اصولگرایی نتیجه انتخابات نتیجه مناسبى بود. واگذار کردن نتیجه را قبول داریم چراکه خیلى معدود رییس جمهور مستقر در دوره دوم راى نیاورده است، اما در مجموع 40 درصد نیروهاى اصولگرا و انقلابى متراکم شدند و وحدت ایجاد شد که دولت هم باید از این 40 درصد استفاده کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وى در ادامه تصریح کرد: اگر برخى بخواهند ناکارامدى این دولت را نشان بدهند اصلا قابل قبول نیست و دوره انتخابات گذشته و رفاقت‌ها آغاز شده است.

باهنر ادامه داد: ٤٠ درصدى که اصولگرا هستند باید به دولت کمک کنند و دولت نیز باید بداند که جریان اصولگرا و انقلابى ناظر اقدامات دولت خواهد بود، دولت نباید حاشیه را به متن براند و بداند که ما حواسمان به دولت خواهد بود.

دبیرکل جامعه اسلامى مهندسین با اشاره به وضعیت دولت در جامعه بین المللى اظهار داشت: ما در یک بازى داخلى رقابت داشتیم که 4-6 باختیم، اما اکنون در بازى هاى بین المللى حضور داریم و باید به دولت در مقابل ترامپ و ترامپیان کمک کنیم و اگر ترامپ در مرکز لانه تروریست‌ها حضور پیدا کرد نباید این مسئله را به رییس جمهور خودمان کنایه بزنیم، اکنون باید دولت را در دنیا یارى کرد.

تبلیغات