برق اهواز وصل شد
۱۱ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۰۴:۵۷
شرکت توزیع نیروی برق اهواز اعلام کرد: با ترمیم آسیب‌های ناشی از طوفان دیروز در سامانه برق این شهر، شبکه برق اهواز هم‌اکنون در وضعیت پایدار قرار دارد.
شرکت توزیع نیروی برق اهواز اعلام کرد: با ترمیم آسیب‌های ناشی از طوفان دیروز در سامانه برق این شهر، شبکه برق اهواز هم‌اکنون در وضعیت پایدار قرار دارد.

ایران آنلاین / طوفان شدید دیروز برخی شهرهای خوزستان را درنوردید، به طوری که سرعت باد در آبادان و اهواز به طور متوسط به 50 کیلومتر و در ماهشهر به 60 کیلومتر بر ساعت رسید.

در پی این طوفان و بر اثر بریدگی و اتصال سیم های برق در طول شبکه برق اهواز برق بخش‌هایی از شهر اهواز و روستاهای اطراف برای ساعاتی قطع شد.
بر اساس اعلام شرکت توزیع نیروی برق اهواز، طبق هشدار قبلی مدیریت بحران استانداری خوزستان، از صبح دیروز تمام گروه های عملیاتی این شرکت تحت مدیریت دیسپاچینگ مرکز در حالت آماده باش کامل بودند، پیش از ظهر دیروز به مرور شاهد شدت گرفتن وزش باد در سطح شهر اهواز بودیم که به مرور بر شدت آن افزوده شد.
این پدیده باعث شد خطوطی که در مجاورت باد قرار داشتند بیشتر متاثر شده و در برخی نقاط قطع برق در چند مرحله به‌صورت پراکنده در مناطقی از اهواز رخ داد.

همچنین در اثر این پدیده بیش از 25 مورد سیم بریدگی در شبکه فشارمتوسط و قطع فیوز پراکنده ترانس به‌دلیل بروز اتصال کوتاه که گاها شاخ و برگ درختان با شبکه داشتند گزارش شده است.
گروه‌های عملیاتی در تمام طول زمان حادثه تاکنون درحال انجام عملیات بوده و غالب مشکل شبکه برطرف شده است.
در این حادثه کابل سرویس برخی از مشترکین نیز در اثر وزش باد شدید دچار اشکال شده که گروه‌های عملیاتی درحال  رفع اشکال پیش آمده برای این شهروندان هستند.

/فارس

کلمات کلیدی

تبلیغات