تایید صلاحیت انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان شیراز
۷ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۲۲:۰۵:۱۷
فرماندار شیراز صحت انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان شیراز را تایید کرد.
فرماندار شیراز صحت انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان شیراز را تایید کرد.

فرماندار شیراز صحت انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان شیراز را تایید کرد.

تایید صلاحیت انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان شیرازبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، گفت: صحت انتخابات در ۶ شهر شیراز، داریون، صدرا، لپویی، خان زنیان و زرقان مورد تایید هیئت اجرایی و نظارت انتخابات قرار گرفت و امروز انتشار آگهی شد.
حیدر عالیشوندی افزود: کسانی که در این زمینه اعتراض دارند از فردا به مدت دو روز مهلت

دارند مراتب اعتراض خود را به هیئت نظارت استان فارس اعلام کنند.
وی افزود: هئیت نظارت ۵ روز مهلت دارد که به اعتراض معترضان رسیدگی و نتیجه آن را اعلام کندو  بعد از اعلام نتیجه توسط هیئت نظارت بار دیگر معترضان می‌توانند به مدت ۲ روز اعتراض نهایی خود را به هیئت نظارت اعلام کنند .

هیئت نظارت در ۵ روز نتیجه نهایی اعتراض این افراد را اعلام کند.
فرماندار شیراز گفت: در مجموع از روز ۳۱ اردیبهشت‌ که نتیجه انتخابات شوراهای اسلامی اعلام شده است، ۲۱ روز مهلت اعتراض و بررسی  توسط هیئت نظارت وجود دارد و نتیجه نهایی 21 خرداد اعلام می شود .
وی در واکنش به برخی مطالب منتشر شده در فضای مجازی در مورد انتخابات شوراهای اسلامی شیراز و انتشار لیست 31 نفره از داوطلبان و برخی منتخبان گفت: هیات نظارت و اجرایی صحت و سلامت برگزاری انتخابات را تایید کرده اند .
عالیشوندی گفت: فرمانداری مسئول اجرای قانون است و این که مردم چه کسی را انتخاب می‌کنند و به آن رای می‌دهند هیچ ارتباطی با فرمانداری ندارد و وظیفه ما پاسداری از رای مردم است.

وی افزود: ۱۷ اردیبهشت زمان اعلام تایید و رد صلاحیت‌شدگان بود و بعد از این تاریخ هیچ مرجعی نمی‌تواند افراد تایید صلاحیت شده را رد صلاحیت کند مگر این که مدارک جدیدی از این افراد به دست بیاید.
عالیشوندی گفت: دو روز بعد از اعلام تایید صلاحیت‌شدگان یعنی در ۱۹ اردیبهشت ، نامه‌ای با تاریخ ۱۸ اردیبهشت‌ به فرمانداری ارسال شد که در آن اسامی ۳۱ نفر از افراد تایید صلاحیت شده رد شده بود که در مکاتبه‌ با هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات اعلام رد صلاحیت این افراد بعد از موعود مقرر را خلاف قانون دانستیم و هیئت نظارت ۲۰ اردیبهشت‌ اسامی داوطلبان تایید شده به همراه کد انتخاباتاتی را به فرمانداری اعلام کرد و اسامی این افراد  هم در لیست بود.

تبلیغات