تحت زعامت رهبر معظم انقلاب راه امام (ره) را ادامه خواهیم داد
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۳۸:۲۹
-
-

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته رفسنجان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان الهام بخش سبک زندگی است و بهترین سبک زندگی را می تواند برای ما رهنمون باشد.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه جهاد با نفس است، افزود: این ماه، ماه توجه به نفوسی است که شیطان ممکن است در آن نفوذ کند لذا باید بر خود مسلط شویم و اجازه میدان دادن به نفس را ندهیم. این نوع سبک زندگی را که «هر چه پیش آید، خوش آید» را باید کنار بزنیم.

وی بیان کرد: باید زندگی را که مورد پسند پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) باشد برای خود ترسیم کنیم. زمینه استفاده در ماه مبارک رمضان نیز کاملاً آماده است. اساتید و مبلغان در جای جای شهر حضور دارند و از نکاتی که بیان می شود می توان استفاده کرد.

امام جمعه رفسنجان با تأکید بر اینکه باید دین خود را در همه جا حفظ کنیم، تصریح کرد: اگر در جلسه شادی و جشن حقوق افراد متدین رعایت نشود و افراد را مبتلا به گناه کند، باید مواظبت کرد. اعتقاد به دین با ولنگاری نمی شود و از اعمال صالح چیزی برای انسان نمی گذارد.

رمضانی پور عنوان کرد: ماه رمضان ماه یاد خدا است، زندگی و جاذبه های دنیوی انسان را غافل می کند و زندگی غافلانه و بی خبرانه در خور انسانهای مومن نیست لذا یکی از فواید روزه داری یاد خدا است که از غفلت و فراموشی انسان را نجات می دهد.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه دعاست، افزود: دعا کردن با این فلسفه که انسان مضطرب و نیازمند، با اتصال به مبدأ بی نیاز هم آرامش می یابد هم حاجت روا می شود. دعا در زندگی انسان جایگاه مهمی دارد، زندگی با دعا و زندگی بدون دعا دو سبک زندگی هستند.

رمضانی پور با تسلیت ارتحال جانسوز معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، افزود: امام راحل (ره) اکنون پس از ۲۷ سال همچون سالهای حضور و حیات مبارکش در دلهای ما جای دارد و در جمع ما است.

وی تصریح کرد: تا روحیه انقلابی در ما وجود داشته باشد، تا ما راه امام (ره) را ادامه دهیم، تا ما آرمانهای آن حضرت را حفظ کنیم امام راحل (ره) در بین ما است و تا ارزشهای انقلابی باشد نام مقدس امام (ره) در جامعه وجود دارد و این انقلاب ما به فرمایش رهبر انقلاب در هیچ جای دنیا بدون نام امام خمینی (ره) شناخته نمی شود.

امام جمعه رفسنجان بیان داشت: این انقلاب و ارزشهایی که به دست آمده است، با نام امام راحل (ره) گره خورده است، امام راحل (ره) در جبهه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی سکولاریزم را نمی پذیرفت و اجازه نمی داد دین از سیاست جدا شود.

کسانی که نام امام را بر زبان جاری می کنند نباید دچار وادادگی شوند

رمضانی پور ادامه داد: اگر کسانی نام امام را بر زبان جاری می کنند نباید وادادگی نشان دهند و ذره ای وادادگی نشان دادن یعنی از امام (ره) عبور کردن و از راه امام راحل (ره) جدا شدن و فاصله گرفتن. امام خمینی (ره) هرگز سازشی را با آمریکا و رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی نداشت، آن حضرت هرگز میدانی به برخی رژیمهای خبیث اروپایی مخصوصاً انگلیس که معمولاً توطئه ها و طرحهای ناپاک خود را در کشورهای اسلامی به ویژه ایران پیاده می کند، نمی داد، لذا مسئولان ما باید هوشیار باشند.

وی تصریح کرد: اگر در تبلیغات انتخاباتی از امام و انقلاب مایه گذاشتید و هزینه کردید و خود را انقلابی نشان دادید باید در مقابل این رژیم ها و کشورهای خائن هوشمندانه و قاطعانه و با صراحت موضع بگیرید.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در جمع قاریان در روز اول ماه مبارک رمضان، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند مسئولان ما در برابر زیاده خواهی مستکبران صراحت داشته باشند.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به دیانت، تقوا و در صحنه بودن و انقلابی بودن مردم رفسنجان، ابراز داشت: این مردم حق امام را حتماً ادا کرده و در روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در مسجد جامع شرکت خواهند کرد.

رمضانی پور بیان داشت: ملت قدرشناس ایران اسلامی در ۱۶ خرداد سال ۶۸ پس از اقامه نماز ، پیکر مطهر و نورانی امام (ره) را با بیش از ۱۰ میلیون جمعیت بدرقه کردند، امام (ره) نیز پایگاه و جایگاه مردم را در نظام به عنوان باطل السحر تهدیدها و فتنه ها می دانستند. لذا به فرموده رهبر معظم انقلاب، نیاز امروز عدم وادادگی، ایستادگی بر اصول و بصیرت سیاسی است.

وی عنوان کرد: اعتقاد امام راحل (ره) این بود که فرهنگی که اجانب تحویل جامعه ما می دهند، از اسلحه ابرقدرتها هم بدتر است و نباید اجازه داد فرهنگشان را بر ما تحمیل کنند.

ادامه راه امام راحل با تبعیت از رهبری

امام جمعه رفسنجان با اشاره به گذشت ۲۸ سال از تلألو خورشید انقلاب اسلامی، گفت: ولایت و امامت با رهبری لایق و هوشمند و مسلط بر همه بحرانها، با رهبری آیت الله العظمی امام خامنه ای محقق شده است.

رمضانی پور تصریح کرد: با تبعیت از ولایت فقیه و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب راه امام (ره) را ادامه خواهیم داد.

وی در ادامه با گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد و سخنرانی امام راحل(ره) در سال ۴۲ در مدرسه فیضیه و توطئه اجانب، تصریح کرد: در ۱۵ خرداد جمعی از مردم در تهران، قم و ورامین قیام کردند و جمع زیادی نیز به شهادت رسیدند.

امام جمعه رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود تسلیم اظهارنامه مالیاتی را به نفع صاحبان کسب و کار دانست و یادآور شد: این اظهارنامه ها دست مسئولین مالیاتی را باز می گذارد و به اشتغال و تولید کمک خواهند کرد.

رمضانی پور با اشاره به سوءاستفاده برخی از انتخابات اخیر، اظهار کرد: برخی تصور می‌کنند رئیس‌جمهور با ۲۳ میلیون رای قاطعانه از طرف ملت انتخاب شده، اما مشروعیت رئیس‌جمهور به تنفیذ ولی‌امر مسلمین است.

وی با اشاره به وعده هایی مبنی بر رفع حصر، گفت: موضوع حصر در حوزه اختیارات شورای عالی امنیت ملی است، لذا نباید وعده رفع حصر داد.

امام جمعه رفسنجان اضافه کرد: امسال در انتخابات تفاوت میان عاقل و غیرعاقل و دلسوز انقلاب و غیردلسوز مشخص شد و طرف مقابل پس از اعلام آرا تمکین کرد و این مسأله خیلی مهمی است.

رمضانی‌پور بیان کرد: کسانی که در داخل ایادی استکبار هستند و می‌خواهند با سندی چون ۲۰۳۰  روحیه انقلابی را بگیرند، بدانند ما اجازه چنین خیانتی نخواهیم داد.

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه از قوه قضائیه می خواهیم با تخلفات انتخاباتی بدون هیچ ملاحظه ای برخورد شده و مسببان آن به مردم معرفی شوند، تصریح کرد: قطار انقلاب پرشتاب تر از هر زمان در حرکت است و ما به فضل الهی این هدف بزرگ را به مقصد خواهیم رساند.

تبلیغات