ترامپ فرمان انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس را تعلیق کرد
۱۱ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۲۲:۲۱:۳۶
رئیس جمهور آمریکا موقتا قانون انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس را تعلیق کرد و فرمان ابقای سفارت این کشور در تل‌آویو را امضا کرد.
رئیس جمهور آمریکا موقتا قانون انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس را تعلیق کرد و فرمان ابقای سفارت این کشور در تل‌آویو را امضا کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از آسوشیتدپرس، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا موقتا قانون  انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس را تعلیق و فرمان ابقای سفارت این کشور در تل‌آویو را امضا کرد.

کنگره آمریکا در سال 1995 قانون انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس اشغالی را تصوب کرد. «بیل کلینتون» و «جورج دبلیو بوش» رؤسای‌جمهوری اسبق آمریکا، نیز در خلال فعالیت‌های انتخاباتی‌شان به ‌منظور جلب آراء طرفداران رژیم صهیونیستی، وعده مشابهی مطرح کرده بودند اما پس از به قدرت رسیدن، نظر خود را تغییر دادند و به منظور جلوگیری از «تشدید تنش در اوضاع خاورمیانه»، روند انتقال سفارت را به حال تعلیق درآوردند.

آخرین باری که انتقال سفارت آمریکا به مدت 6 ماه به حال تعلیق درآمد، در اواخر دوره ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» در سال 2016 بود.

طبق این گزارش، دونالد ترامپ تاکنون تصمیم نهایی خود را درخصوص این مسئله نگرفته است.

از دید جامعه بین‌المللی بیت‌المقدس بخشی از سرزمین‌های اشغالی فلسطینیان به شمار می‌آید و بسیاری از کشورها این شهر را به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت نمی‌شناسند.

تبلیغات