جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس ۱۰۰ هزار عمل جراحی انجام داد
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۹:۳۴:۰۱
سرویس سلامت و پزشکی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین: ...
سرویس سلامت و پزشکی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین: ...

سرویس سلامت و پزشکی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین:

سفر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی به کردستان
وزیر بهداشت با بیان اینکه جامعه پزشکی هم بخشی از مردم هستند، گفت: افتخار جامعه پزشکی این است که در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و در حال حاضر در کنار مردم هستند.

به گزارش بی‌باک، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه سی و دومین محفل انس تیم اضطراری دورا ن دفاع مقدس و اعضای بسیج جامعه پزشکی ضمن اشاره به حضور جامعه پزشکی در کنار سایر رزمندگان در دوران‌دفاع مقدس، افزود: در آن دوران حدود ۱۰۰ هزار عمل جراحی توسط جامعه پزشکی انجام شد و یک میلیون نفر از مجروحین و مصدومین بودند که جامعه پزشکی و پرستاران از آنها مراقبت می کردند.

وی با بیان اینکه جامعه پزشکی هم بخشی از مردم هستند، افزود: جامعه پزشکی هم در دوران دفاع مقدس شهید و مجروح دادند و افتخار این جامعه این است که در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و در حال حاضر در کنار مردم هستند.

وی ادامه دا: خوشحالیم که گوهران نایابی در جامعه پزشکی همانند سایر صنوف وجود دارد.

هاشمی در ادامه در خصوص الهام گرفتن پزشکان از آیات الهی گفت: در گروه پزشکی توجه به مبانی دینی و فروعات دین نسبت به سایر گروه ها به دلیل ذات رشته پزشکی و نزدیکی با نشان های الهی از لحاظ بیولوژیکی در اعضا بیشتر است.

وی افزود: گروه های پزشکی آیات الهی را به دلیل مشاهده از نزدیک بیشتر احساس می کنند.

هاشمی با اشاره به علاقه مندی گروه های پزشکی به قرآن، افزود: در گروهای علوم پزشکی تعداد قاریان قرآن کم نیست و طبق مطالعات دفتر مقام معظم رهبری دانشجویان ما در این حوزه در رتبه بالاتری نسبت به سایر رشته ها قرار دارند.تبلیغات