جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید بر سیره و روش بزرگان دین دارد
۱۱ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۶:۰۹:۱۴
-
-

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی محمد موسوی عصر پنجشنبه در جلسه‌ کمیته‌ استانی هفتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی گفت: براساس گزارش اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، ۲ سال است که جشنواره کتابخوانی رضوی تحت نظر این اداره، در استان برگزار می‌شود و حضور شرکت‌کنندگان در هر دوره در مقایسه ‌با دوره‌ قبل فزاینده بوده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس تعداد شرکت‌کنندگان در سال قبل ۱۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: البته

اهمیت فراهم‌آوردن شرایط مناسب برای برگزاری مسابقات کتابخوانی را یادآوری کرد و ادامه داد: لازم است که در این موضوع فضا و فرصت و امکانات کافی را فراهم کنیم تا بتوانیم طیف علاقه‌مند را تشویق کنیم و از این طریق به امر مهم فرهنگ‌سازی نیز بپردازیم.

موسوی ضمن تأکید بر وضعیت ناگوار سرانه‌ مطالعه در کشور و به تبع آن، در استان، گفت: افزایش تعداد شبکه‌های ارتباطی و اجتماعی و نیز فراگیری گجت‌ها باعث شده مردم وقت بیشتری را به این مقوله‌ها اختصاص دهند و مسئله‌ی کتاب و کتابخوانی مهجور بماند.

وی افزود: این تعداد به نسبت جمعیت استان رقم شایان توجهی نیست؛ اما باتوجه ‌به بحران کتابخوانی درمقایسه ‌با گذشته بهتر شده است و پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد شرکت‌کنندگان به ۲ برابر افزایش یابد.

موسوی بر همکاری و کمک همه‌ نهادها و سازمان‌های استان در  برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید و بیان کرد: همه باید نهایت تلاش و همت خود را به کار گیرند تا کاری در شأن فارس انجام شود و تأکید استاندار و معاون سیاسی‌امنیتی وی نیز بر همین است.

وی ادامه داد: تمام دستگاه‌ها بودجه‌ فرهنگی دارند و ما نیز بخشنامه‌هایی را ابلاغ خواهیم کرد تا همه دستگاه‌ها را برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره موظف کنیم و در قدم اول هم از استانداری شروع می‌کنیم.

موسوی در ادامه‌ این جلسه با بیان اینکه ​جشنواره کتابخوانی رضوی راهکاری برای حل معضلات فرهنگی با تأکید بر سیره و روش بزرگان دین است، افزود: اگر در جامعه ناهنجاری می‌بینیم باید به کارهای فرهنگی رو بیاوریم. وقتی خوراک فرهنگی تولید و ارائه نمی‌کنیم نباید توقع داشته باشیم مشکلات جامعه و معضلاتی که به ریشه‌های فرهنگی مربوط است، رفع شود؛ مثلاً اگر می‌خواهیم درصد عدم بازگشت زندانیان به جرم و زندان را کاهش دهیم باید با اتکا به همین برنامه‌های فرهنگی باشد که هم سیره و هم روش را به ما نشان می‌دهد.

وی در پایان بیان داشت: انتظار می‌رود همه‌ به وعده‌ها و وظایف خود درباره‌ جشنواره کتابخوانی رضوی عمل کنند و همچنین اطلاع‌رسانی نیز باید به ‌صورتی قوی‌تر انجام شود و از همه‌ ظرفیت‌ها برای دستیابی به این مهم استفاده شود.

تبلیغات