شبهات عقاید جوانان ما را مورد هدف قرار داده است
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۴۰:۰۹
-
-

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناصر رفیعی 12 خرداد ماه در سخنان خود قبل از خطبه‌های نماز جمعه عنوان کرد:متاسفانه شبهات عقاید جوانان ما را مورد هدف قرار داده است، در حالی که انس با قرآن کریم عقاید آن‌ها را بیمه می‌کند و جوانان را مصون می‌دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود:یکی از برنامه‌های مهم جوانان در زندگی باید تلاوت قرآن کریم و الفت گرفتن با این کتاب آسمانی باشد.

وی تصریح کرد:در زمان تلاوت قرآن کریم لازم است به معنای آیات و تفاسیر دقت شود تا پاسخی جامع برای سوالات خود بیابیم البته گاهی قرآن دارای معنایی ظاهری و باطنی است و باید در این زمینه با مطالعه و علم وارد شد.

حجت الاسلام رفیعی در ادامه اخلاص در عمل را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد:اخلاص از شرایط مهم در پذیرفتن اعمال است اگر فردی اعمال خود را با ریا انجام دهد، درک درستی از اعمال به دست نیاورده است.

وی اظهار داشت:اگر انسان اعمال خود را با اخلاص انجام دهد به درجات بالایی دست پیدا می کند و اعمالش مورد پذیرش است.

عضو هیات علمی جامعة المصطفی العالمیه یادآور شد:انگیزه‌های غیر خدایی در زندگی، انسان را گرفتار می‌کند و آثار اعمال را از میان میبرد، انسان مومن همواره اعمال خود را با نیت خالص انجام می‌دهد.

وی گفت:از دیگر ویژگی‌های مهم در پذیرش اعمال وجود نشاط و دوری گزیدن از سستی است، انسان مومن همواره در عبادات پویا و با نشاط است.

حجت الاسلام رفیعی عنوان کرد:همچنین باید در برابر مقاوم ربوبی با خشوع و فروتنی به عبادت پرداخت، این خشوع در زندگی نیز آثار مهمی دارد.

وی گفت:از طرفی باید عبادات دارای استمرار باشد، ترک عبادات و بی توجهی به آن و سستی نمی‌تواند زندگی را متحول سازد.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد:اگر زندگی انسان با قرآن و عبادت و مناجات ماوا گرفت، می‌توان آثار و برکات زیادی را در زندگی به دست آورد.


انتهای پیام

تبلیغات