علمای بحرین از مردم خواستند محاصره منطقه الدراز را بشکنند
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۸:۵۹:۰۰

تهران - ایرنا - علمای بحرین با تاکید بر این که محاصره منطقه الدراز با همدستی آمریکا و انگلیس صورت گرفته از مردم خواستند به این محاصره ظالمانه پایان دهند.

تهران - ایرنا - علمای بحرین با تاکید بر این که محاصره منطقه الدراز با همدستی آمریکا و انگلیس صورت گرفته از مردم خواستند به این محاصره ظالمانه پایان دهند.

به گزارش روز جمعه شبکه خبری المنار علمای بحرین تاکید کردند رژیم آل خلیفه تنها عامل کشتار وحشیانه مردم در محله الدراز منامه نبوده بلکه این جنایت از طریق همدستی با آمریکا و انگلیس و برخی کشورهای منطقه صورت گرفته و همه در قبال ریختن خون انسان‌های بیگناه و انجام فساد در بحرین، مسئول هستند.
در این بیانیه آمده است: مبارزه با دین و اعتقادات از سوی رژیم آل خلیفه اوج فساد است و خطرناک‌ترین حرکت به شمار می‌رود که کشور و وحدت آن را تهدید می‌کند.
این بیانیه تاکید می‌کند که محاصره الدراز، صرفا محاصره یک منطقه نیست، بلکه محاصره دین و محاصره مردم بود و این محاصره همچنان ادامه دارد.
علمای بحرین از مردم خواستند از طریق انجام فعالیت ها و برنامه های صلح آمیز به محاصره ظالمانه الدراز از سوی رژیم آل خلیه پایان دهند.
آنان همچنین خواستار افزایش همبستگی های اجتماعی با خانواده های قربانیان در ماه مبارک رمضان شدند.
علمای بحرین از مردم خواستند در مراسم ختم شهدای الدراز مشارکت گسترده داشته و در راهپیمایی ها برای بزرگداشت شهدا شرکت کنند.
نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه روز سه ‌شنبه گذشته «دوم خرداد» به منطقه الدراز و منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین یورش برده ضمن به شهادت رساندن 6 تن، ده‌ها تن را دستگیر کردند.
دادگاه بحرین در 31 اردیبهشت گذشته در حکمی آیت‌الله عیسی قاسم و مسئولان دفتر وی را به اتهام پولشویی به حبس تعلیقی و پرداخت 100 هزار دینار بحرین جریمه محکوم کرد.
همچنین بر اساس این حکم تمامی اموال متعلق به حساب‌های شیخ عیسی به مبلغ سه میلیون دینار و دو مِلک مصادره کرده است.
به دنبال صدور این حکم، اعتراض های گسترده ای در بحرین صورت گرفت که نیروهای امنیتی به سرکوب آن پرداختند.
خاورم**1408*شبس*1488 *مترجم:‌اکرم کرمی*انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

تبلیغات