فصل نوبرانه ها در بافت + عکس
۱۱ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۶:۱۶:۵۵
تاکنون بیش از 7 تن میوه در هر هکتار از باغ های بافت برداشت شده است
تاکنون بیش از 7 تن میوه در هر هکتار از باغ های بافت برداشت شده است

کرمان

تاکنون بیش از 7 تن میوه در هر هکتار از باغ های بافت برداشت شده است

هرچند به علت سرمازدگی اوایل بهار امسال  باعث کاهش 20تا 30 درصد محصولات شهرستان بافت شد اما پیش بینی میشود : امسال فصل نوبرانه ها در بافت + عکسباغداران با متوسط عملکرد  7هزار کیلوگرم در هرهکتار از باغات در مجموع 4200 تن انواع محصولات سردرختی را برداشت خواهند کرد.

به گزارش اخبار استانهای خبرگزاری صدا و سیما ، به گفته مسئول اداره تولیدات گیاهی اداره جهاد کشاورزی شهرستان بافت این شهرستان بیش از12 هزار هکتارسطح زیرکشت باغات دارد که از این میزان 350 هکتار آن به درخت زردآلو و  400 هکتاربه  گیلاس  اختصاص دارد.

آقای پورچنگیز بازار مصرف این نوع محصولات را استانهای سیستان و بلوچستان،هرمزگان ،کرمان و استانهای همجوار خواند و گفت: ارگانیک بودن محصولات این شهرستان و عدم استفاده از سموم شیمیای و کیفیت و طعم و مزه مطلوب سبب بازار پسندی این نوع محصولات شده است .

کار برداشت محصولات باغی در شهرستان بافت به دلیل تنوع اقلیمی گرمسیرو سردسیراز اوایل خرداد از مناطق گرمسیر آغاز و تا اواخر تیر در مناطق سردسیر ادامه دارد . 

فصل نوبرانه ها در بافت + عکس فصل نوبرانه ها در بافت + عکس فصل نوبرانه ها در بافت + عکس فصل نوبرانه ها در بافت + عکس فصل نوبرانه ها در بافت + عکس فصل نوبرانه ها در بافت + عکس فصل نوبرانه ها در بافت + عکس

تبلیغات