هلاکت تروریست مسلح و عامل شهادت مامور پلیس در ایرانشهر
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۳۴:۴۱
-
-

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان، سردار حسین رحیمی اظهار داشت: در تاریخ 12 فروردین‌ماه سال جاری در پی شهادت یکی از ماموران  انتظامی پلیس فرودگاه ایرانشهر، پایش‌های تخصصی پلیس برای شناسایی عاملان این جنایت آغاز شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: یگان‌های اطلاعاتی پلیس در تعاقب اشراف اطلاعاتی و رصد مداوم اشرار و مخلان نظم و امنیت عمومی سرنخ‌هایی از دخالت دو شرور مسلح در این خصوص بدست آوردند.

وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس پس از هفته‌ها اقدامات فنی و تخصصی رد پاهای این اشرار و تروریست‌های مسلح را در ارتفاعات "زردکوه" ایرانشهر شناسایی کرده و محل تردد این افراد را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

رحیمی با اشاره به اینکه این افراد به منظور فرار از قانون به طور مداوم محل اختفای خود را در ارتفاعات تغییر داده و در کپرها مخفی می‌شدند، گفت: روز گذشته این اشرار در کمین یگان‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس گرفتار و به صورت مسلحانه با آنها درگیر شدند؛ در این درگیری عامل اصلی به شهادت رساندن مامور پلیس به هلاکت رسید و همدست وی نیز دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه این اشرار که دارای سابقه چندین فقره سرقت مسلحانه و به عنف، تحصیل مال نامشروع و مسروقه، حمل مسلحانه مواد مخدر، آدم‌ربایی، حمل و نگهداری سلاح غیره مجاز، چندین مورد درگیری مسلحانه با ماموران پلیس و ده‌ها شرارت دیگر را در پرونده خود دارند، تصریح کرد: از این متهمان یک قبضه سلاح کلاش، یک قبضه کلت کمری، دو تیغه خشاب و مقادیری مهمات مربوطه کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: امروز با اشراف اطلاعاتی پلیس در تمام نقاط استان، هیچ نقطه امنی برای اشرار و مخلان نظم و امنیت جامعه وجود ندارد و پلیس با جدیت با برهم زنندگان نظم عمومی برخورد مستمر و قاطع دارد.

تبلیغات