کلاهبردار هزاره چهره در بیرجند به دام افتاد
۱۲ خرداد ۱۳۹۶،‏ ۱۳:۳۱:۲۰
فردی با جعل عنوان در چهار استان دست به کلاهبرداری می زد، در بیرجند به دام افتاد
فردی با جعل عنوان در چهار استان دست به کلاهبرداری می زد، در بیرجند به دام افتاد

ایران آنلاین /سرتیپ مجید شجاع فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی اظهار کرد : با دریافت از سوی منابع و گزارش های مردمی مبنی بر این که فردی با اجاره یک واحد مسکونی در شهرستان بیرجند به بهانه استخدام و کاریابی از شهروندان وجه نقد در یافت می کند بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت .

وی بیان کرد: با توجه به احتمال کلاهبرداری، موضوع به طور ویژه توسط کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پیگیری و در تحقیقات اولیه مشخص شد، فرد مورد نظر غیربومی و خود را مهندس «غ» معرفی کرده است.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: هویت واقعی متهم از طریق استعلام از سامانه های نیروی انتظامی مشخص شد که وی ساکن یکی از استان های همجوار است و در خراسان رضوی ، شمالی، جنوبی و شهرستان طبس به جرم کلاهبرداری با شیوه تحت تعقیب است و در شهرستان یزد دارای دو فقره پرونده قضایی است.
به گفته سردار شجاع، با هماهنگی مقام قضایی حکم دستگیری و ورود به مخفیگاه متهم اخذ شد و با مراقبت سه ساعته در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و برای جلوگیری از امحاء مدارک و مستندات و با رعایت موازین قانونی و شرعی مخفیگاه وی بازرسی شد.
وی ادامه داد : در بازرسی از مخفیگاه متهم تعداد زیادی مدارک جعلی از قبیل مهر شرکت ، فرم ، پاکت آرم دار و غیره کشف شد و در بررسی سوابق متهم پنج فقره محکومیت مالی از قبیل صدور چک بلا محل و تحصیل مال نامشروع احراز و 14 شاکی در رابطه با اعمال مجرمانه متهم شناسایی شد.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود : شاکیان پرونده اظهار داشتند که فرد کلاهبردار با معرفی خود به عنوان مهندس با رفتار و گفتار اطمینان بخش مبالغی بابت یافتن کار و استخدام از آنها گرفته است و با اغفال خانمی به هویت معلوم قول ازدواج دایم به وی داده بود و برای محرمیت سند ازدواج محلی تنظیم و از ثبت ازدواج به بهانه های مختلف خودداری کرده بود .
وی بیان کرد: متهم ابتدا منکر هرگونه فعالیت غیرقانونی شد که هنگام مواجهه حضوری با شاکیان اعتراف کرد و گفت: مدرکم سیکل است و به خاطر عشق و علاقه ای که به مهندسی داشتم خودم را مهندس معرفی و از شاکیان پول گرفته و شرکتی ندارم .
سردار شجاع تصریح کرد : پرونده متهم پس از جمع آوری مستندات به مقام قضایی و مراجع تعقیب کننده وی ارسال شد و تحقیقات در مورد جرایم احتمالی این کلاهبردار حرفه ای ادامه دارد ./ پلیس 
 

کلمات کلیدی

تبلیغات